Per Bolund

Miljö- och klimatminister samt vice statsminister, 5 februari 2021 - 30 november 2021. Finansmarknads- och bostadsminister, biträdande finansminister, 1 oktober 2019 – 5 februari 2021. Finansmarknads- och konsument­minister, biträdande finansminister, 3 oktober 2014 – 1 oktober 2019.

Innehåll från Per Bolund

RSS Mail
Prenumerera

Totalt 865 träffar.